Psychologische  Onlineberatung, Coaching, Unterstützung                                   per Video oder per Telefon.
 ICH BIN FÜR SIE DA... Multikulturell, Empathisch, Professionell.

MAALESEF  RANDEVULARIMIZ DOLU, YENI RANDEVU VEREMIYORUZ.

Merhaba,

internet sayfama hoşgeldiniz.  Ben Ayşe GÖVER, İstanbul(Kadıköy) doğumluyum, psikoloğum (M.sc.) ve psikoterapistim (HpG).

Almanya'da 13 yillik liseden(Gymnasium) mezun olduktan sonra önce Bremen Üniversitesi'nde hukuk okudum. Yaklaşık bir yıl bir hapishanede mahkûmlarla çalıştıktan sonra bu mesleğin beni çok mutlu etmediğini anladım. Çünkü kişisel ilgi alanlarım her zaman psikosomatik, psikoterapi, beyin konusunda araştırmalar, farkındalık, meditasyon, felsefe gibi konular idi. İkinci kez universiteye başladım. Bu kez psikoloji okudum ve 6 yıl sonra psikoloji eğitimimi (M.Sc.) başarıyla tamamladım. Ayrıca başka bir yüksek okulda bir yıl psikoterapi konusunda  egitim aldıktan sonra  Almanya sağlik bakanlığının sınavlarını başarıyla verip Almanya'da psikoterapi uygulama izni aldım. 
Uzun yıllar kendi özel muayenehanemde psikolojik rahatsızlığı olan kişilere  profesyonel psikoterapi ve danışmanlık hizmeti verdim. Psikoloji ve psikoterapi konusunda yurt içi ve yurtdışında farklı alanlarda uzman kurumlar ve yüksek okullar tarafından verilen eğitim, seminer ,konferans, kongre ve workshoplara katıldım ve buralarda çeşitli deneyimler  edindim.
Psikoloji-Psikoterapi konularında aldığım ek eğitimler şunlar : Travma terapisi (EMDR Egiticisiyim), biofeedback, NLP, konuşma terapisi, bilişsel davranışçı terapi, TCM+alternativ tib, stres yönetimi, diyalektik davranışçı terapi (DBT) ve psikolojik danışmanlık / koçluk.

Her insanın zamanını boşuna harcamayıp, yaşam boyu yeni, faydalı şeyler öğrenmesi gerektiğine inanıyorum. Ben uzun yıllardır düzenli olarak uzmanlık alanımda yurt içi ve yurtdışında eğitimler almaktayım ve bu  eğitimlerin psikolojik tedavilerin güncelliği ve kalitesi için çok önemli olduğunu gözlemliyorum. Mesleki eğitimime devam etmekten de gerçekten  çok keyif alıyorum. En son Hamburg Üniversitesi'nde (Hamburg Psikoterapistler Odası tarafından akredite edilen)  "sistemik düşünme ve davranmak" konusunda bir kursa gittim.  Hakkımda bilmek istediğiniz başka sorunuz olursa lütfen bana yazın. 

Saglikli ve mutlu kalin

A. GÖVER


*** ÖNEMLI NOT: Almanya'da yaşıyorsanız, acil ve akut durumlarda, özellikle şahsınız veya başkaları için bir tehlike söz konusu ise lütfen derhal 112'yi, gerekirse polisi (110) veya Ulusal Yasal Sağlık Sigortası Hekimleri Birliği'nin 116117 numaralı telefondan nöbetçi tıbbi servisini arayın ve yardım isteyin.